Роман Кульчинський: «Дуже затишне містечко, затишний університет. Усе так душевно і без формалізму»

Тексти_5

У Національному університеті «Острозька академія» 23 травня відбулася дискусія «Відкриті дані для аналітики та науки».

Дискусія була організована в межах ініціативи “Стажування студентів вищих навчальних закладів на базі аналітичних центрів України”, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) та за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

«У своїй викладацькій практиці постійно зустрічаюсь із проблемою розуміння абітурієнтами, а потім студентами важливості аналізу даних/інформації на спеціальності політологія. Ця проблема бере свій початок зі школи, коли в учнів формується боязнь формул та обрахунків. Однак, коли студенти починають вчити кількісні методи в соціальних науках чи прогнозування соціально-політичних процесів вони змінюють свою думку. Це можна пояснити тим що в Острозькій академії політологія має виключно прикладний, тобто практичний характер. Студенти досліджують реальні проблеми і виявляють певні закономірності, будують моделі поведінки виборців та політичних інститутів. А на такий матеріал завжди є попит, тому наші студенти якісно вирізняються споміж інших вмінням застосувати здобуті знання на практиці, а не читати одну теорію. Більше того світова наука вже давно вийшла за межі окремих галузей, оскільки практично усі нові відкриття виникають на стику різних галузей наук. Тому політологія в нашому університеті має сааме міждисциплінарний характер, а це впливає на можливості реалізувати здобуті навички»,

– каже кандидат наук з державного управління, доцент кафедри політології, декан факультету політико-інформаційного менеджменту Національного університету «Острозька академія» Віталій Лебедюк.

Тексти

Також  відбулася зустріч із засновниками аналітичного центру та онлайн-видання Texty.org.ua, що спеціалізується на роботі з даними. Саме Роман Кульчинський та Анатолій Бондаренко стали модераторами дискусії. Вони розповіли багато цікавого та корисного про аналітику і відкриті дані та як усе це реалізовується на практиці.

Студенти мали змогу послухати доповіді спікерів, які на власному досвіді переконалися, що відкриті дані є ключем до хорошого майбутнього.

Спікери:

1. Учасниці програми стажування на базі аналітичного центру Texty.org.ua:

Марія Щурська – студентка «Київського політехнічного інституту» напряму «Безпека інформаційних і комунікаційних систем».

Марта Пугач – випускниця магістерської програми «Політологія» та магістерської програми «Східно-Європейськістудії» у Варшавськомууніверситеті.

Тексти_2

1. Студенти Острозької академії:

Андрій Гоменюк – студент IV курсу напряму «Політологія» НаУ ОА.

Денис Великожон – випускник магістерської програми «Політологія» та учасник магістерської програми «Східно-Європейські студії» у Варшавському університеті.

«Дуже приємна атмосфера в академії. Студенти сприймали із зацікавленням. Сподобалося сюди і приїхати, і поспілкуватися зі студентами. Ми приїхали трохи розповісти про нашу діяльність і подивитися на Острог. Уже раніше знали про це місто і писали про нього, але тут вперше. Дуже затишне містечко, затишний університет. Усе так душевно і без формалізму. Мені це подобається»,

–  ділиться враженнями Роман Кульчинський.

Під час обговорення порушувалися такі питання:

Як виглядає українська система відкритих даних сьогодні, що змінилось та має бути змінене?

Чому студентам суспільно-політичних наук важливо вчитися працювати з даними в університетах та якою є ситуація зараз?

Які є проблеми з використанням кількісних методів дослідження в Україні та як їх можна вирішувати?

Спікери розповіли про те, що таке відкриті дані, яка їх специфіка та особливості і чому важливо уміти з ними працювати. Зверталися до таких понять, як Open Data та Big Data.

«Хороша аналітика може допомогти збудувати нормальну демократію. Зазвичай, дані відкривають ті країни, у яких вона добре розвинена. Там дуже добре працюють державні органи і немає тих речей, що є у нас. Це своєрідна місія хорошої аналітики»,

– зазначає випускниця магістерської програми «Політологія» та магістерської програми «Східно-Європейськістудії» у Варшавському університеті Марта Пугач.

Ця інформація є особливо важливою для студентів, що працюють в галузі суспільно-політичних наук та використовують публічну інформацію для вивчення суспільних явищ та процесів, а також для представників аналітичних центрів, які працюють над аналізом та оцінкою державної політики в різних сферах
Мар’яна  Дзятко