Студенти ПІМу та рівненські полісмени зустрілися з нагоди переддня захисту прав людини

Увесь світ 10 грудня відзначає міжнародний День прав людини – свято, яке знаменує річницю ухвалення Загальної декларації прав людини, що була прийнята ООН у 1948 році. Тому у переддень свята, студенти ПІМу разом із викладачем та юристом громадської приймальної Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Рівному, Марією Цип’ящук, організували зустріч, у ході якої студенти обговорювали проблеми порушення та дотримання прав людини, зокрема, в Україні. Також на захід завітали рівненські поліцейські патрульної служби, які поділились своїми враженнями від роботи, серед яких була й випускниця спеціальності “Психологія” Іванна Бояківська.

Студенти четвертого курсу спеціальності “Політологія” підготували до зустрічі невеличкий ролик “Права людини у театральних сценах із залученням непрофесійного акторського складу”, де молоді спеціалісти показали своє розуміння необхідності висвітлення та боротьби проти порушення прав людини у доволі простій та комічній формі.

Після цього полісмени взяли слово та розповіли про досвід спілкування з школярами та іншими студентами щодо прав людини, де акцентували увагу також і на обов’язках громадянина, хоча й погодились, що такі обов’язки набуваються в ході соціалізації, а права людини є невідчужуваними та універсальними з народження.

Після доповіді поліцейських розпочалась загальна дискусія, у ході якої студенти задавали питання не тільки щодо теми заходу, однак й стосовно поліцейської служби, а також цікавих історій з життя полісменів. Студенти дізнались про правове поле, у якому діють правоохоронці, корисні поради щодо захисту своїх прав, будні життя поліцейських та про сучасні виклики і проблеми системи правоохоронних органів, які вимагають доопрацювання.

В цілому дискусія відбулась у приємній атмосфері. Як і студенти, так і полісмени провели конструктивний полілог. Останні також наголосили на тому, що актуальність таких заходів полягає в діалозі між потенційними майбутніми елітами, що будуть здійснювати реформи та сучасними представниками держслужби, які можуть відзвітуватись з власного досвіду, що і як підлягає вдосконаленню. Наприкінці зустрічі Іванна Бояківська також наголосила, що була б рада бачити в лавах поліцейських також і студентів Острозької академії, які завжди вирізнялись своїм патріотизмом, розумом та креативністю.