Підбито підсумки ІІІ щорічного регіонального фестивалю ораторського мистецтва

«Острозька академія» – платформа можливостей для удосконалення власних вмінь та реалізації свого потенціалу. Вона допомагає розвиватись не лише студентам, але й всім охочим, що відвідують її заходи. Прикладом цього став ІІІ щорічний регіональний фестиваль ораторського мистецтва, що відбувся 10 жовтня за організації студентів 2 курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Учасниками конкурсу стали студенти університету, школярі рівненської та острозької шкіл, а також курсанти Острозького військового ліцею. Кожен мав можливість презентувати свої ораторські здібності та висловити власні думки та погляди на тему фестивалю «Хто володіє інформацією – володіє світом».

Організатори конкурсу розповідають, що такий захід допомагає вдало репрезентувати свої ораторські здібності, інформаційну, комунікативну компетенцію, потоваришувати школярів зі студентами, надати можливість побачити частинку начального процесу зсередини, усвідомити важливість ораторських навичок у сучасному світі та показати перспективи спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» для майбутніх студентів НаУ «Острозька академія».

До складу членів журі входили: декан факультету політико-інформаційного менеджменту Віталій Лебедюк, кандидат філологічних наук, доцент Юлія Маслова, старший викладач Наталія Парфенюк, кандидат соціальних наук, доцент Марія Зубарєва, кандидат політичних наук Тарас Жовтенко та випускник спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Анатолій Тимощук.

Юлія Маслова розповідає, що кожен з учасників був особливим, кожен розглянув тему конкурсу з цікавої сторони.

«Хочу  виокремити креативність першокурсниць та другокурсниць і високий рівень професіоналізму школярів, що потребує особливого схвалення. Приємним є те, що до складу учасників долучилися школярі Острозького військового ліцею. Вони довели,  що представники чоловічої статі теж цікавляться риторикою. Окрім цього,  можна помітити те , як щороку фестиваль стає  все більш чисельним. Сподіваюсь, що наступні фестивалі також приємно здивують нас своєю креативністю та ще більшою кількістю учасників не тільки з Рівненської, Волинської, Хмельницької областей, а й з усієї України».

За результатами конкурсу третє місце посіла студентка другого курсу Катерина Рябчук, друге — школярка Ангеліна Васькевич, а перемогу здобула школярка Вероніка Михайсюк. Приз глядацьких симпатій та особливу відзнаку від випускника університету отримала студентка першого курсу Анастасія Фещук.

Своїми враженнями про участь в конкурсі поділилася студентка 2 курсу Документознавства Рябчук Катерина. За її словами, конкурс пройшов дуже вдало:

«Я вперше брала участь такому конкурсі. Було досить цікаво спробувати себе в цьому та попрактикувати здобуті навички з курсу Політичної риторики»

Декан факультету, Віталій Лебедюк, вважає, що «володіння ораторськими здібностями – це одна з найважливіших частин життя людини. Якщо 5 років тому на першому місці людських здобутків було знання, то зараз – комунікація».  Нерідко саме професійна кар’єра залежить від культури спілкування та від уміння викладати свої думки на папері та словесно.

Також, зважаючи на те, що я (автор статті) теж була учасницею конкурсу, хочу відмітити успішність проведеного фестивалю. Без сумнівів, що початкова мета інформаційного, навчального та організаційного планів була досягнута. Конкурс вкотре зумів поєднати студентську та абітурієнтську ланку заради спільної мети. Особисто я задоволена участю у фестивалі, тому рекомендую кожному приєднуватися до нього. Адже ораторське мистецтво – це навички, якими повинна володіти кожна людина.

Топ-5 якостей, якими повинен володіти хороший оратор (на замітку майбутнім учасникам конкурсу):

1. Зовнішній вигляд та впевненість у собі. Коли оратор заходить в аудиторію, то про нього відразу формується перше враження. Його хода, вигляд, посмішка – мають особливе значення;
  2. Вступ до промови. Ці декілька початкових хвилин мають привернути увагу аудиторії. Тому потрібно ретельно продумати з чого почати, аби не втратити контроль над собою та слухачами.
  3. Логос. Висловлене має бути логічним, не суперечити собі. Теза не може втрачатися, підмінюватися. Оратор має чітко володіти інформацією про те, що він висловлює та вміти логічно побудувати структуру речення, аргументів.
  4. Етос. Щоб викликати довіру та повагу оратор має відповідати морально-етичному ідеалу: вихована, справедлива, інтелігентна людина, яка відповідає за свої слова, репрезентує собою та словами морально-етичної цінності.
  5. Пафос. Якщо оратор не щирий, він ніколи не заволодіє аудиторією. Щирість у промові – це відповідність тону, ситуації.

За Анастасією ФЕЩУК