В Острозькій академії відбулися дні кар’єри в ЄС

У вівторок, 20 березня, у стінах Національного університету «Острозька академія» відбувся «День карєри ЄС в Острозі». Організував захід координатор Інформаційного центру ЄС в Острозькій академії, декан гуманітарного факультету Максим Карповець.

Студенти мали можливість поспілкуватися безпосередньо з представниками українських та міжнародних компаній. Загалом у заході взяло участь понад 200 студентів та більш ніж 20 роботодавців.

«Ідея організувати цю подію виникла у представництві ЄС, ми як координатори Інформаційного центру – реалізатори заходу. Найважчим було зібрати роботодавців. Однак цього року нам було легше, ніж торік. Про нас вже знають, але існує також проблема Острога. Роботодавці не завжди хочуть їхати сюди. Ми переконуємо їх у тому, що тут є багато потенційних працівників», – розповів організатор Максим Карповець.

У рамках Дня кар’єри ЄС відбулася панельна дискусія на тему «Чи чекають українців європейські роботодавці?». Також провели 3 тренінги  для студентів.

Зокрема, відбувся тренінг на тему «Євроінтеграція маленького міста: приклад Острога». Тренеркою була працівниця музею Острозької академії та директорка інформаційно-туристичного офісу в Острозі Олеся Гощук. Учасники активно обговорювали різні питання та мали змогу приміряти роль активних діячів євроінтеграції. Вони розробляли плани майбутніх проектів, які мали на меті принести прибуток місту. Тренерка Олеся Гощук зазначила, що важливим кроком на цьому шляху є усвідомлення власної ролі та своїх можливостей. Активність й ініціативність місцевого населення є безумовним рушієм змін.

«Я вважаю, що дуже важливо не залишатись осторонь й не бути пасивним, коли справа стосується розвитку твого міста», – прокоментувала захід студентка факультету політико-інформаційного менеджменту Ольга Шашкова.

На тренінгу «Як правильно написати мотиваційний лист до європейських роботодавців» тренер Кирило Безкоровайний поділився зі слухачами у онлайн-режимі порадами зі свого досвіду написання мотиваційних листів. Усі охочі мали можливість задати питання тренеру.

«Така перспективна молодь, як от Кирило Безкоровайний, показує нам, молодим студентам, як розвивати себе в майбутньому. Було дуже цікаво. У майбутньому я планую користуватися його порадами. Найважливішою з них для мене стала порада бути наполегливим, адже багатьом не вистачає впевненості», – поділився враженнями студент Вадим Курило.

На третьому тренінгу учасники дізналися «Як успішно подати заявку на програму Erasmus+», тренеркою була фахівчиня відділу з координування іноземних студентів Тетяна Сушицька.

«Erasmus+ – це програма ЄС в сфері освіти на 2014-2020 роки. Досвід, який ви отримаєте з її допомогою, можна використати для того, щоб допомогти своїй країні», – повідомила тренерка Тетяна Сушицька.

Для того, щоб подати заявку на участь у програмі Erasmus+ від університету потрібно виконати чотири пункти:

• зареєструватися протягом кварталу та отримати ідентифікаційний код учасника;
  • перевірити дотримання критеріїв програми на відповідність певного напряму та спеціальності, в якій хочете співпрацювати;
  • перевірити фінансові умови;
  • заповнити та подати аплікаційні форми.

До слова, День кар’єри ЄС в Острозі проводиться вже вдруге. Минулого року участь у такому заході взяло близько 240 студентів. Такі події досить часте явище у стінах академії. Для студентів – це шанс підвищити свій професійний рівень й послухати про досвід працівників тих чи інших сфер.

Іванка Бруяка, Тетяна Мельник