Надія Вийталюк: «Erasmus+ – це платформа для обміну думок, ідей та культур»

Студентка спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» Надія Вийталюк нині бере участь в обмінній програмі Erasmus+. Це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 років. Вона підтримує проекти, партнерства, різноманітні заходи і мобільність у сфері освіти, молоді і спорту. Надія поділилася своїми враженнями від першого періоду участі у цій програмі з Тетяною Мельник.

Тетяна: Розкажи детальніше про свій досвід участі у програмі Erasmus+?

Програма Erasmus+ широко відома у всьому світі. У ній беруть участь не тільки студенти, а й викладачі, науковці, представники різноманітних громадських об’єднань. Загалом реалізація усіх проектів програми здійснюється у п’ятьох напрямках. У мене перший, а саме індивідуальна навчальна мобільність. Моє навчання закордоном триває з середини лютого до кінця червня цього року.

Тетяна: Які умови потрібно виконати для того, щоб пройти?

Умови участі були для мене відносно легкими. Зацікавленість у житті факультету та академії, участь у заходах та волонтерство – це все, про що необхідно написати в мотиваційному листі, щоб показати, чому ти гідний цього. Зважаючи на мій спосіб життя, я вже реалізовувала це все у житті. Високий середній бал по предметах є тільки плюсиком. А також перевагу віддають все-таки студентам третіх курсів та першого року магістратури.

Тетяна: Що вмотивувало тебе взяти участь у міжнародній обмінній програмі?

Можу сказати, що коли дізнаєшся про можливості самої програми, читаєш блоги інших студентів-учасників і мотивація, і бажання, і навіть натхнення з’являється саме. Та й до того ж – це чудовий шанс вдосконалити англійську мову, вивчити мову країни, у яку відправляєшся, познайомитися щонайменше із сотнею таких як ти, іноземних студентів. Erasmus+ – це платформа для обміну думок, ідей та культур.

Тетяна: Що тобі запам’яталося найбільше за період твоєї участі у програмі?

Найбільше запам’яталися наше знайомство. Перші розмови буквально складалися з того, що кожен ділився стереотипами, які є в його країні про інших. Ми, як жителі тих країн, мали шанс їх розвіяти. Чудові заходи нам влаштовувала студентська організація ESN US. Її програма була насичена, різноманітна та цікава. Завжди є ще багато того, що можна розповісти, але що сталося на Еразмусі, там і лишається (сміється – прим. авторки).

Тетяна: Що б ти порадила наступним учасникам програми?

Насамперед, варто усвідомлювати, що перші 2-3 тижні – проблемні. Надзвичайно багато організаційних зустрічей, справ і документів. Це суцільний інтенсив, який виснажує емоційно. Там немає мамусі, яка наготує їсти, випере речі чи ще щось. З першого дня ти сам відповідаєш за себе. Для неорганізованих студентів – це складна річ. Також потрібно брати максимум від запропонованих можливостей. Не сидіти у гуртожитку чи квартирі, а знайомитися, долучатися до інших компаній, проводити разом час, запрошувати на вечерю іноземців. Спершу пригощаєте ви, а іншого разу вони знайомлять вас зі своєю кухнею. Не треба боятися говорити. Я навчаюсь у Польщі, однак моя робоча мова – англійська. Це єдина мова, яка поєднує мене з учасниками цієї ж програми. Помічала випадки, коли люди в компаніях закриваються, розмовляють своєю мовою, неохоче спілкуються з іншими. Та є й такі, що визнають свій поганий рівень англійської, але водночас прагнуть її вдосконалювати. Вони роблять помилки, але всі сприймають це спокійно (крім англійських філологів 🙂 ). Насамкінець, варто пам’ятати, що ти презентуєш свою країну та своє студентство. Тому треба залишити виключно позитивні враження після закінчення програми.

Фото надані Надією Вийталюк

Спілкувалася Тетяна Мельник