Ювілейні десяті польсько-українські студентські дебати

_DSC0328

Ювілейні десяті польсько-українські студентські дебати відбулись 3 червня у Національному університеті «Острозька академія». У них взяли участь представники Студентського Кола міжнародних відносин Державного університету імені Шимона Шимоновіца в місті Замость (Республіка Польща) та студенти спеціальності «політологія», члени «Школи політичної аналітики «Поліс» факультету політико-інформаційного менеджменту Національного університету «Острозька академія».

З вітальним словом до учасників дебатів під час їх відкриття звернувся перший проректор з навчально-наукової роботи, доктор філософських наук, професор Петро Михайлович Кралюк, який подарував польській стороні авторські примірники «Історії української філософії».

Українську сторону на дебатах представляли студенти спеціальності «політологія» Євген Леник, Надія Мартинова, Олег Калиновський, Анастасія Кузнецова, Володимир Тищук та модератор – декан факультету політико-інформаційного менеджменту Віталій Лебедюк.

_DSC0318

Темою цьогорічних дебатів стала дискусія щодо місця політики у житті пересічного громадянина, політолога та політика. Студенти з обох країн представили власне бачення причин, особливостей перебігу політичних процесів у Польщі та Україні та наслідків олігархізації політики. Загалом дискусія складалась із двох тематичних блоків, на кожен з яких студенти готували власні доповіді. Дискусія супроводжувалась мультимедійними презентаціями, а також аналізом опитувань громадської думки щодо питання «Чи повинно нас обходити, що політики думають про політику?». Особливу увагу було приділено питанню місця польської та української політології в міжнародних наукових трендах.

Проведення дебатів такого рівня стало традицією Острозької академії, оскільки подібна польсько-українська дискусія відбувається вже протягом семи років. Студенти з обох країн мають унікальну можливість не лише висловити власні думки з приводу подій, що відбуваються у світі, а й почути думки своїх колег із сусідніх країн. За результатами круглого столу буде видано спільний польсько-український збірник студентських наукових робіт.