Конференція «Стан сміттєзвалищ і полігонів ТПВ в Україні: проблеми та шляхи їх розв’язання»

Керівник науко-дослідного центру “Екології людини та охорони громадського здоров’я” Національного університету “Острозька академія”, експерт за напрямом громадське здоров’я, профілактична медицина, гігієна та професійна патологія, радник Голови Держсанепідслужби України з питань громадського здоров’я, доц., к.мед.н. Ігор Гущук взяв участь у конференції «Стан сміттєзвалищ і полігонів ТПВ в Україні: проблеми та шляхи їх розв’язання», яка проводиться в рамках щорічного Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» 14-15 липня 2016 року в м. Львові. Де виступив з доповіддю «Небезпечні медичні відходи у складі побутових». Організатор заходу – Всеукраїнська екологічна ліга, Екологічна рециклінгова асоціація України та Центр муніципальних технологій.

Мета конференції: визначення загроз для довкілля й здоров’я людини, пов’язаних з неправильним поводженням з побутовими відходами в Україні, розроблення рекомендацій для комплексного розв’язання проблеми накопичення таких відходів на полігонах і сміттєзвалищах, сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу в напрямі ефективного використання побутових відходів як цінного енергетичного ресурсу, впровадження засад збалансованого розвитку в систему поводження з небезпечними й побутовими відходами.
Першим заходом у рамках дводенної конференції стало відвідання учасниками конференції Грибовицького сміттєзвалища, незадовільний стан якого нещодавно спричинив екологічну катастрофу, сміттєпереобного підприємства та двогодинне обговорення схеми санітарного очищення м.Львова за участю мера А.Садового.
Під час конференції проведено 3 пленарні засідання та активно обговорено наступні питання:
– пріоритетні законодавчі ініціативи у сфері поводження з відходами в Україні;
– технологія рекультивації сміттєзвалищ та полігонів ТПВ на основі зарубіжного та вітчизняного досвіду;
– небезпечні відходи у складі побутових: проблеми та шляхи розв’язання.

Питання підняті у професійних виступах та дискусії найшли своє відображення в проекті Резолюції. Маємо надію, що два дні спілкування з представниками громади с.В.Грибовичі, мерії, НГО, науковців та народних депутатів дадуть поштовх до вирішення надзвичайно складної проблеми відходів, як на локальному, регіональному та національному рівнях.