Дебати кандидатів на посаду ГБС факультету ПІМ: гучні обіцянки чи завтрашня реальність

Дебати кандидатів на посаду Голови Братства спудеїв факультету політико-інформаційного менеджменту відбулися у Національному Університеті «Острозька академія» у вівторок, 13 березня. Цьогоріч на цю посаду претендують троє кандидатів: студент 3 курсу спеціальності«Політологія» Остап Крамар, 1 курсу «Національна безпека» Богдан Ранець та ЯнаХодачук – студентка другого курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівнасправа»

Під час дебатів лунали сміливі пропозиції від кандидатів про створення Youtube-каналуфакультету, атрибутики у вигляді футболок, блокнотів з емблемою ПІМу та започаткуваннянових заходів для студентів. Студенти заповнили майже всю аудиторію П-4 й обговорювали програми кандидатів, зякими вже могли ознайомитися у соцмережах. Традиційно вступне слово виголосив чинний«студдекан» факультету та координатор дебатів Богдан Возруд.

«Доповідь триватиме 5 хв, запитання обмежуватимуться 10 хв. Якщо буде багато цікавих запитань, то час для них можна буде збільшити», – Богдан Возруд.

Він також зауважив, що у день дебатів не можнабуло поширювати будь-яку агітаційну інформацію, а у двох кандидатів така булаопублікована на їхніх сторінках у соцмережах або сторінках членів команд. Першим виступив Остап Крамар. Він презентував себе та свою програму. «Першим пунктомнашої програми є створення Відритого клубу ПІМу. Це простір, до якого зможе долучитисякожен студент. Мета такого клубу – залучити якомога більше спеціальностей та згуртуватиїх. Там ми будемо грати дебати, «Що? Де? Коли?» та запрошувати різних спікерів», -розповів Остап. Серед його ідей є організація Острозької ватри – вечірки для студентів,підтримка фан-сектором спортсменів та покращення їх результатів шляхом збільшеннякількості тренувань. Остання обіцянка Остапа – створення атрибутики факультету. Багато питань серед аудиторії викликали його заяви про те, що команда Остапа Крамара вже робила або знає як зробити задумане. Однак у запитаннях можна було помітити відверту критику його діяльності як голови Інформаційного підрозділу ПІМу.

Наступним свою програму представив студент Богдан Ранець. Його доповідь була лаконічною: «Хто, як не пересічний студент повинен бути зацікавлений в обранні найдостойнішого кандидата, який представлятиме його інтереси? Перший пункт моєї програми – це психологічні тренінги для студентів, які зіткнулися з проблемами», – розпочав Богдан. Він акцентував на проведенні таких тренінгів переважно для першокурсників. Також студент розповів про ідею співпраці «студдеканів» різних факультетів, збільшення кількості волонтерських акцій та проведення щомісячних зборів факультету для обговорення питань. Питань до доповідача було небагато. Усі вони переважно стосувалися пункту пропроведення психологічних тренінгів.«Це чудова ідея, однак не нова. Такі заходи для адаптації першокурсників вже проводять. Окрім того є посада «студкуратора», який має допомагати студентам першого курсу. Питання полягає в тому, чи потрібно це взагалі?», – запитав студент Микита Голоцван. «Не всі «студкуратори» відповідально ставляться до своїх обов’язків. Їм абсолютно все одно на життя студентів», – відповів Богдан Ранець.Останньою виступила кандидатка Яна Ходачук: «Перш за все, хочу подякувати всім, щоприйшли. У нас зібралося більше людей, ніж на дебатах кандидатів Голови Браства спудеїв». Вона зазначила, що веде активне соціальне життя, бере участь у більшості заходівфакультету та вже була виконуючим обов’язки ГБС факультету ПІМ. Яна представила свою програму. У ній – пункти про реорганізацію студентської ради, створення ENGLISH CLUB для студентів ПІМу та щомісячний показ фільмів. «Ми хочемо створити групу підтримки дляспортсменів TEAM PIM та групу чирлідерів. Це вже намагалися зробити двоє «студдеканів»,але, як кажуть, Бог любить трійцю», – жартома стверджує кандидатка.

Яна Ходачук коротко описала роботу, яку виконуватиме кожен з відділів та відповіла на питання студентів. Дискусію викликав пункт її програми про науковий підрозділ. Студенти запитували, як йогоможна реорганізувати, тому що мало студентів хочуть братися за цю роботу. Яна відповіла, що потрібно співпрацювати з викладачами для обміну знаннями та досвідом. На завершення чинний Голова Братства спудеїв факультету ПІМ Богдан Возруд подякував кандидата та студентам, що прийшли на дебати. Він також нагадав, що голосування відбудеться онлайн у середу 14 березня з 9:00 до 18:00.

Вікторія Бродосюк