Студдеканеса Яна Ходачук: «Я хочу, щоб ПІМ став дійсно найкращим»

Більше місяця тому, 14 березня, студенти обрали нового Голову Братсва спудеїв факультету Політико-інформаційного менеджменту. Посаду очолила Яна Ходачук, студентка 2 курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», отримавши 58,18%  із усіх голосів. Про власні плани та про те, що вже вдалося зробити говоримо з Яною далі в інтерв’ю.

Чому ти вирішила подати свою кандидатуру на посаду ГБС факультету?

Я завжди любила займатися громадською діяльністю. Зокрема, брала активну участь у місцевому учнівському самоврядуванні – була президентом школи. Тому, коли вступила до університету, знала точно, що буду займатися  активною діяльністю й тут. Спочатку я пішла в команду самоврядування Паші Ліпського – стала секретарем. Потім була головою волонтерського підрозділу. А коли дізналася, що будуть вибори нового студдекана ПІМу, то без сумнівів вирішила, що буду балотуватися. Нині я маю багато планів щодо розвитку факультету і хочу щоб ПІМ став дійсно найкращим.

Також Яна  Ходачук розповідає, що конкурс «Гальшка року 2017»  та тиждень факультету 2017 року теж не пройшли без її участі. Протягом періоду, коли дівчина була виконуючою обов’язки ГБС факультету, вона разом з командою готувала виступ команди факультету на конкурсі «Візитівка 2017». Пізніше Яна організовувала ярмарку, кошти з якої пішли на благодійність.

Розкажи про свої емоції протягом підготовки до виборів.

Дуже переживала, оскільки мала багато планів. Пам’ятаю, як зі своєю сестрою разом сиділи до другої ночі та складали передвиборчу програму. Цей процес приносив мені водночас  нерви, але разом із тим багато позитиву. На дебатах я дуже хвилювалася, але коли я вийшла за трибуну та побачила багато знайомих, усміхнених облич, то відчула себе набагато комфортніше. Нерви зникли і все виглядало дуже приємно. Потім, коли всі чекали результатів, я дуже сильно нервувала. Навіть змирилася з тим, що програла. Але коли  побачила результати, у мене сльози накотилися на очі. Це був шок, ніби емоційний клубок розірвався всередині мене.

Як ти сформувала свою команду?

Брала в команду тих людей, з якими мені комфортно працювати, та які хочуть щось робити. Я за те, щоб кожен долучався до допомоги студентській раді. Безініціативність студентів вибиває з колії. Коли студенти пасивні – це завжди сумно.

Щодо безініціативності студентів. Як ти відреагувала, коли на представлення нової Студради прийшло дуже мало людей?

Я не була шокована, бо я розумію, що це була п’ята пара, але була засмучена. Думала, що багато хто захоче познайомитися з новою командую самоврядування, задати свої питання. Я наполягаю на тому, щоб люди підходили конкретно із своїми зауваженнями чи питаннями і говорили прямо, що їх хвилює.

Посилювати активність студентів Яна планує за допомогою неформальних зустрічей, оскільки вважає їх більш ефективними.

Я хочу щоб студенти бачили як це все організовується, щоб вони кайфували від самого процесу. Хочу заохочувати не просто додатковими балами. Ми будемо робити зустрічі студентської ради зі студентами, влаштовувати пікніки та інші приємні заходи.

Існує проблема того, що не всі старости доносять усю інформацію до своїх груп. Як ти плануєш з цим боротися?

Ми радилися щодо цієї ситуації з деканатом. У нас є план сформувати журнал відвідування старост. Ми хочемо створити також телеграм-канал, що не зобов’язуватиме їх  ходити на старостати та передавати інформацію, оскільки студенти будуть самі її переглядати.

На момент публікації інтерв’ю телеграм-канал вже запустили, він активно функціонує під назвою «PIMперія»

Що тобі вже вдалося виконати із запланованого?

Серед пунктів моєї програми: Ютуб-канал – ми його вже запустили та працюємо над контентом, реорганізація Студдради – виконано, English-club – також функціонує. До речі, щодо цього клубу. Студенти з факультету романо-германських мов розповідали, що це дуже круто, бо раніше в академії такого не бачили. У нашому English-club можна не тільки вчити мову, а також поспівати, порухатися, поїсти смаколиків. Також ми організували команду чирлідерів. Уже відбулися перші репетиції, тому  думаю, що на змаганнях з футболу дівчата виступлять із своїм танцем.

Попередній ГБС факультету Богдан Возруд отримував кошти для факультету за рахунок спонсорів. Як ти плануєш наповнювати бюджет?

Ми постараємося щомісяця збирати кошти з студентів та будемо проводити фандрейзингові кампанії для залучення спонсорів.

Як ти реагуєш на те, що студенти неохоче здають гроші? Часто можна почути від них неприємні коментарі щодо таких зборів.

Сумно, що студенти нам не довіряють. Перші гроші, які нам вдалося зібрати ми витратили на подарунок Голові Братсва спудеїв факультету міжнародних відносин з нагоди тижня їхнього факультету, а також букет учасниці від ПІМу у конкурсі «Гальшка року 2018».

Яна наголошує на тому, що результати витрачених грошей  кожен із студентів може переглянути в Інтернеті. Зокрема, звіт буде в мережі Instagram .

Спілкувалася Анастасія Фещук