Студентів навчали перевіряти інформацію

У п’ятницю, 13 квітня, студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» прослухали лекцію про те, як перевіряти інформацію у ЗМІ.  Захід відбувся у Національному університеті «Острозька академія». Спікером був викладач, Голова незалежної медіа-профспілки, журналіст Сергій Штурхецький.

Тренінг провели у рамках проекту ГО «Волинський ресурсний центр» – «Поширення інструментів медіа грамотності мешканців Рівненської та Волинських областей». Студентам розповіли про діяльність журналістів та про те, як фейкові новини поширюють у соціальних мережах, а потім й у ЗМІ. Усе це продемонстрували на конкретному прикладі.

Наша основна цільова аудиторія – вчителі. Однак ми також працюємо зі студентами, спеціальності яких пов’язані з інформацією або майбутніми педагогами. Ми сподіваємося, що так запустимо незворотній процес медіаграмотності, – наголосив Сергій Штурхецький.

Студентам розповіли як перевіряти інформацію не тільки у медіа, а й у соціальних мережах. А також, як обрати якісне медіа з достовірною інформацією.

Я в захваті від тренінгу, бо він дає можливість поринути у складні аспекти нашої спеціальності та вирішити проблеми фактчекінгу. Вважаю, що такі заходи корисні для студентів. Вони розвивають критичне мислення, творчий підхід до проблеми та дають практичні навички, – про свої враження розповіла студентка Анастасія Арнова.

Лектор Сергій Штурхецький також зазначив, що організатори проекту надалі планують провести для студентів дводенні тренінги про медіа грамотність і роботу зі ЗМІ.

Проект «Поширення інструментів медіаграмотності серед мешканців Рівненської та Волинської областей» впроваджується за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні

Вікторія Бродосюк