Студенти вчилися дебатувати в рамках практичних занять

У вівторок, 22 травня, студенти факультету Політико-інформаційного менеджменту провели дебати, у яких порівнювали Західну та Східну культуру. Це заняття організували в рамках вивчення курсу “Культурології”.

Ініціатором проведення практичного заняття у форматі гри в дебати стала викладачка курсу, заступниця декана з виховної роботи Юлія Маслова. Студенти спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа підтримали цю ініціативу.

Для мене – це можливість зрозуміти принципи гри в дебати, яка стає зараз все популярнішою. А також вдосконалити свої навички публічного виступу. Звичайно, що усі ми тепер стали компетентними у питанні відмінностей Західної і Східної культури, – розповіла студентка Діана Подзюбанчук.

Нерідко викладачі проявляють творчий підхід у викладанні різних курсів, адже це сприяє кращому розумінню та запам’ятовуванню матеріалу.  Такий нестандартний формат став вже традиційним елементом навчання студентів.

Студенти обрали британський формат дебатів. Тема гри звучала так: “Ця палата стверджує, що Західна культура прогресивніша за Східну”. Участь взяли дві команди, які доводили та спростовували цю думку. Учасників оцінювали троє суддів. Модерувала захід студентка Дарина Іщук, яка слідкувала за регламентом промов.

Моє завдання полягало у тому, щоб привити студентам цікавість до дебатування. Головна мета цього заняття – мобілізувати свої сили й навчитися виступати перед аудиторією та розвивати комунікативні компетентності, тому що це запорука затребуваності на ринку праці, – поділилася своїми думками викладачка Юлія Маслова.

Дебати – це командна інтелектуальна гра. Її суть полягає у тому, що одна команда доводить запропоновану тезу, а інша опонує їй. Учасники повинні зрозуміло й аргументовано довести свою позицію. Суддівська колегія оцінює мовців та визначає переможців гри.

Вікторія Бродосюк