Як правильно говорити та тримати себе перед аудиторією – відкривали таємниці під час тренінгу з риторики

У вівторок, 22 травня, в Острозької академії відбувся тренінг «Основи сучасної риторики». Спікером став голова Рівненського обласного осередку громадської організації «Солідарна молодь» Максим Волович.

Ініціював проведення заходу Острозький дебатний осередок, зокрема, його голова, студент факультету ПІМ Євген Синчук. Він відновлює роботу осередку після того, як його попередня керівниця Ірина Гоюк поїхала закордон по програмі міжнародного волонтерства.

Ідея організувати тренінг виникла спонтанно, я їхав в маршрутці та подумав, що варто зробити щось таке, чого ще не було в діяльності Острозького дебатного осередку. Я добре знаю Максима, ми разом грали в дебати і перемагали. Запросити його було не важко, адже ми якось говорили про його можливу поїздку в Острог і я знайшов для цього причину, – розповів організатор Євген Синчук.

Спікер Максим Волович розповів про те, як вести себе перед аудиторією та дав поради, як правильно оформити свою промову. Говорили  про об’єм тексту і як його корегувати. А також про важливість структури того, що ви говоритимете.

Нині працедавці звертають увагу на людину, яка завжди говорить конкретно та розуміє, чого хоче. Вони однозначно віддають перевагу впевненим і цілеспрямованим. Сам я звертаю увагу в першу чергу на те, коли людина показує тверду позицію та знає, до чого рухається. Сам дуже люблю Острозьку академію, часто тут буваю. Мені імпонує критичне ставлення ваших студентів до всього, – поділився тренер Максим Волович.

Після теоретичної частини студенти мали змогу відразу закріпити знання на практиці. Максим запропонував 3 теми для студентів, на які потрібно було підготувати промову. Після цього він проаналізував сильні та слабкі сторони кожного з мовців.

Ми підібрали для вас добірку порад, які допоможуть якісно виступити зі своєю промовою:

• Успішна промова зі своєю думкою починається з того, що потрібно мати свою думку.
  • Потрібно конкретизувати свою розповідь.
  • Варто бути впевненим та наполегливим.
  • У висновку завжди вживайте аргументи.
  • Можна критикувати все, окрім розуму. Це надто абстрактна категорія.
  • Не схрещуй ноги, а усі жести тримай на рівні тулуба.

Вікторія Бродосюк