Студентам розповіли, як взяти участь у обмінній міжнародній програмі

Студентка 4 курсу факультету політико-інформаційного менеджменту НаУОА Надія Вийталюк 11 вересня прочитала для студентів лекцію на тему: «Erasmus+: як потрапити на навчання за кордоном».

Надія Вийталюк минулого року в рамках проекту Erasmus+ навчалася в Сілезькому університеті, що у місті Катовіце. Дівчина ділилася досвідом та враженнями від навчання у Польщі.

«Для участі в міжнародній програмі Еразмус+ студент повинен бути ініціативним та активним у соціальному житті університету. Також не варто боятися мовного бар’єру та низького рівня володіння іноземними мовами», — розповідає Надія.

Під час лекції Надія розповіла студентам, як правильно заповнювати документи, писати мотиваційний лист, де шукати інформацію про міжнародні програми обмінів.

Помітно, що студенти хочуть інтегруватися в міжнародний навчальний процес. Сподобалося, що прийшла велика кількість людей, які були активними й ставили багато запитань. Варто завжди пробувати й намагатися взяти участь у більшій кількості подій, —поділилася враженнями Надія Вийталюк.

Кафедра документознавства та інформаційних технологій надає можливість мобільного обмінну студентів  по програмі «Erasmus+». Протягом одного семестру, учасники програми можуть навчатися й отримувати європейську стипендію, в Сілезькому університеті в Катовіцах (Польща), Університет Масарика в м. Брно (Чехія), Вільнюському університеті (Литва), Зеленогурському університеті (Польща), Прешувському університеті (Словаччина).

Мені дуже сподобалася презентація обмінної програми, тому що, по-перше, я мала можливість послухати відповіді не лише української студентки, а й закордонних. По-друге, те, що ти читаєш на сайті зовсім   відрізняється від спілкування наживо. Я б хотіла взяти участь упрограмі, але для цього треба працювати і бути активною, – прокоментувала студентка Тетяна Блажієвська.

Кафедра документознавста та інформаційних технологій сприяє всебічному розвитку студентів та, окрім програм обміну, має багато можливостей для самореалізації. Зокрема, застосування теорії на практиці, організація різноманітних проектів та заходів. Серед них Міжнародний фестиваль соціальної реклами та фестиваль ораторського мистецтва. На кафедрі діють також наукові гуртки.

Тетяна Мельник