Шкідливість тютюнопаління: студенти обирають здоровий спосіб життя

26 вересня у Національному університеті «Острозька академія» студентство мало змогу послухати лекцію про шкідливі звички та шляхи подолання залежності від них.

Кафедра громадського здоров’я спільно з деканатом факультету Політико-інформаційного менеджменту провели для студентів лекцію про шкоду тютюнових виробів. Метою заходу було донести до молоді думку, що нищити свій організм – це гріх перед собою.

Сьогодні до наркоманії відносять будь-які залежності людини:  куріння,  алкоголізм та навіть надмірне вживання кави.

Чому люди починають палити? Є дві причини: з цікавості та прагнення здаватися дорослим. Кожен підліток хоче якнайшвидше подорослішати і коли він потрапляє в компанію, де дорослі смалять цигарки, це стає причиноюпочинань і залежності від тютюну.

Лектор завідувач кафедри громадського здоров’я, кандидат медичних наук, доцент Ігор  Гущук поділився своєю історією життя зі студентами.

В школі я палив, у студентські роки палив, ще після цього 6 років не міг кинути. І так дійшло до того, що зараз ви бачите мене в окулярах. Лікар сказав, що вилікує мене. Однак, якщо я палитиму півроку чи навіть рік, то осліпну. Після цього я прийняв рішення кинути куріння. Це було складно, але вже 30 років мої легені не відчували тютюнової продукції, – розповів під час лекції Ігор Гущук.

Для тих, хто намагається кинути палити Ігор Віталійович виділив прості рекомендації:

  • Ви маєте поговорити з собою, прийняти розумне рішення. Ви самі повинні прийти до думки, що хочете зав’язати з курінням;
  • Дати собі соціальне зобов’язання, розповісти друзям, сім’ї чи колегам про свої наміри, вони обов’язково підтримають у такий нелегкий час.

Здоровий спосіб життя чи життя для власної насолоди?

Кожна цигарка забирає 8 хвилин від життя. Найгірше це пасивне куріння, яке також негативно впливає на організм. Було доведено, що 90% людей хворих на рак легень це колишні курці.

Після лекції студенти активно дискутували на тему паління, деякі з них прийняли для себе важливе рішення.

Ця лекція допомогла мені усвідомити свою життєву позицію. Після перегляду соціальних роликів, які були показані в аудиторії, я рада, що не палю. Жах, який твориться з легенями, буде ще довго перед моїми очима. Нашій країні необхідна здорова нація, тому я старатимусь переконати моїх друзів та змушу їх забути про цигарки, – поділилася студентка першого курсу факультету політико-інформаційного менеджменту Карина Захарова.

Факультет ПІМ щорічно організовує такі заходи для студентів. У червні минулого року студенти говорили про наркоманію. Обговорювати проблеми дуже важливо, особливо, коли це стосується здоров’я. Завдяки таким лекціям студенти мають змогу передивитися свій життєвий вибір та змінити позицію: встати на стежку здорового способу життя.

Здоровий спосіб життя – це модно, стильно й класно! – підсумував Ігор Віталійович.

Діана Левосюк