Викладачка ПІМу удосконалила навички інноваційних методів викладання на тренінгу для прогресивних викладачів від Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні

Заступник завідувача кафедри «Документознавство та інформаційна діяльність» Ганна Охріменко взяла участь у 3-денній тренінговій програмі для викладачів «ТоТ» від «Платформи прогресивного Прєпода». Комплекс тренінгових заходів тривав з 21 до 23 вересня та проходив у «Pushcha Congress Hotel» м. Києва.

Організатори тренінгу – Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Інститут демократії та соціального прогресу – обрали 24 учасників з понад 200 науково-педагогічних працівників ЗВО України. Загалом, до списку прогресивних викладачів з досвідом тренерського досвіду у професійній діяльності, було відібрано 10 докторів, 13 кандидатів наук та 1 представник Міністерства освіти і науки України. Тренінгова програма об’єднала викладачів ЗВО Одеської, Львівської, Хмельницької, Тернопільської, Полтавської, Рівненської, Сумської областей та м. Києва.

Програма «ТоТ» передбачала поєднання теоретичних та практичних кейсів, формат «живої бібліотеки» та майстер-класів для поглиблення знань щодо тренінгових технологій у навчальному процесі.

Зокрема, у рамках тренінгу Ганна Охріменко з іншими учасниками прослухала майстер-клас на тему «Як робити якісні та змістовні презентації», ознайомилася з особливостями використання рольових ділових ігор на заняттях та на практиці апробувала тренінгові техніки з різними групами громадськості.

Цей захід вразив мене неймовірною атмосферою позитиву, динамікою та інноваціями у методиках тренажу та навчання, які надзвичайно важливі для викладачів ЗВО! Три дні пролетіли як одна яскрава мить, яка змогла об’єднати енергійних ентузіастів, прогресивних професіоналів, людей, для яких викладання у вищій школі – це не професія, а покликання. Щаслива, що познайомилась з чудовими людьми , чий досвід надихає мене для подальшої роботи, – поділилася своїми враженнями Ганна Валеріївна.

Нині Ганна Охріменко активно впроваджує отримані знання на практиці. Зокрема, проводить зі студентами енерджайзери та організовує ділові ігри.

Окрім того, за результатами тренінгу «ТоТ» у жовтні 2018 заплановане заняття на тему «ТренерVSВикладач: кого вибирає покоління Z» в рамках школи освітніх інновацій в Національному університеті «Острозька академія».

«Платформа прогресивного прєпода» – це об’єднання викладачів, вчителів, держслужбовців, громадських діячів та студентів, які прагнуть реальних якісних змін в освіті. Головною метою організації є впровадження якісних змін в освіті, через залучення активних учасників освітнього процесу до формування платформи, яка забезпечить можливості отримання нових компетенцій та обмін інформацією.

Вікторія Бродосюк