Інтенсивний курс англійської з американцями: інтерв’ю зі студенткою ПІМу про її досвід

У стінах Острозької академії для студентства відбувся «English Club». Він проходив з 1 по 6 жовтня. Його організували студенти з «Campus Ukraine Ostroh» за підтримки ГО «Територія змін», а також ГО «Братство спудеїв». «Campus» – всесвітня студентська організація, яка діє в багатьох країнах світу.

«English Club» – це інтенсивний курс розмовної англійської мови з носіями мови. Заняття проводили 6 волонтерів з Америки. До нього долучилося чимало студентів факультету політико-інформаційного менеджменту. Ми розпитали студентку спеціальності «Психологія» Вікторію Стасюк про її участь у «English Club» та враження від інтенсивну.

В.Б.: Звідки ти дізналася про такий клуб?

Про клуб я дізналася взагалі випадково, на парі англійської мови в день, коли це мало відбуватися.  Розпитала про місце та час проведення і вирішила для себе спробувати. Потрапити, особисто  мені, було не важко: просто прийшла, підійшла до організаторів і сказала, що хочу взяти участь. І все. Хоча попередньо потрібно було заповнити анкету та пройти тест на визначення рівня англійської.

На даному етапі мого життя, вивчення англійської мови є в пріоритеті. Адже знання цієї мови відкриває попереду безліч можливостей, і на мою думку, якщо випадає шанс покращити свої знання та здобути новий досвід, то вагатися не варто.

В.Б.: Чому ти вирішила брати участь у такому заході?

Заняття проходили в неформальній обстановці. Не було такого відчуття, ніби вони (авт. – американці) такі серйозні люди й потрібно показати себе з кращого боку. Не боялася сказати щось не так, взагалі. Особисто у мене було відчуття, що я знаходжусь у компанії друзів, весело проводжу час, і все це англійською. На початку кожної зустрічі Піт та Елайн (авт. – викладачі) розповідали нам тему заняття, трішки про себе, про певні мовні особливості Америки, а далі слово надавалось нам. Але не все так просто. Елайн часто любила виводити нас із зони комфорту у дуже оригінальний спосіб. У неї був м’ячи – м’який і яскравий, який вона любила просто зненацька кидати у будь-яку людину. І якщо він потрапляв у твої руки, то тобі надається слово.

Це дійсно дуже круто, адже ти вчишся швидко думати англійською, відповідати на запитання, тому часу на страх не залишається. Також у нас були дискусійні групи. Це я полюбила найбільше. На них ми обговорювали важкі, але важливі питання, які стосуються нас, людей. І це було справді круто на певному етапі зрозуміти, що ти можеш вільно  висловлювати свою думку англійською  щодо якоїсь теми. У нас були кава-брейки, море солодощів та смачної кави. Ми часто грали в різні ігри, які не тільки покращували наш рівень англійської, а й згуртовували нас.

В.Б.: Що із занять тобі запам‘яталося найбільше?

Найбільше мені запам’яталися вечірки. Ukrainian та English party – це було щось неймовірне, адже ми мали можливість не  тільки скуштувати безліч смаколиків, а й зрозуміти, як проводять вечірки в Америці. Я ніколи не забуду вечірку в честь завершення курсу. У той день ми подарували нашим новим друзям альбоми зі спільними фотографіями та щирими, смішними малюнками та цитатами. Елайн навіть розплакалась.

Ніколи не забуду відео, які ми дивилися на дискусійних групах. Вони настільки глибокі та життєві, що я б радила подивитися та замислитись над ними кожному. Ми дискутували щодо часу, прощення, щастя, віри і будь-які думки знаходили своє місце.

В.Б.: Чи заняття були ефективними для тебе?

Так, безперечно. Я зрозуміла, що можу сприймати та розуміти справжніх носіїв мови. Мала змогу замислитись над важливими аспектами свого життя, чудово провела час із цікавими, розумними, талановитими та відкритими людьми. Вони  ділилися з нами всім, чим могли. Ну і звісно ж я покращила свій рівень англійської. Попрактикувалася у вимові, занотувала та вивчила нові слова. А також здобула  впевненість у спілкуванні англійською. Іншими словами я отримала той самий “чарівний пендель” й мотивацію далі розвиватися та вивчати іноземні мови.

Спілкувалася Вікторія Бродосюк