Дебати – новий молодіжний тренд

Впродовж двох днів у стінах Національногоуніверситету «Острозька академія»  проходила  дебатна школа. 8 та 9 грудня студенти мали змогу стати учасниками цікавого заходу.

Організаторами виступили студенти факультету політико-інформаційного менеджменту Євген Синчук та Богдан Сітарський. Ініціатори заходу запросили тренерів-суддів із Івано-Франківська, Києва та Луцька. Серед них були голова Івано-Франківського осередку Федерації Дебатів України (ФДУ) Орест Багрій, чемпіон України із англомовних дебатів Борис Пікалов та Антон Євтушок, який є атестованим суддею ФДУ.

Вважаю, що нам вдалося зробити атмосферну школу, учасники були підхорошим враженням від наших тренерів, і я щиро сподіваюсь, що хтось з них продовжить розвиватися в напрямку дебатів та досягатиме значного успіху вцьому. Дякуємо всім, хто відвідав нашу школу і бажаємо вдосконалювати набуті навички, – роповідає організатор та голова острозького дебатного осередку Євген Синчук

Перший день заходу розпочався із вступного слова викладача кафедри політології та національної безпеки Сергія Кардаша. Побажавши успіху студентам, викладач наголосив про важливість критичного мислення та виховання толерантного суспільства в Україні.

В основному день був насичений різного роду тренінгами для надання якісної теоретичної бази учасникам дебатів.

Здається, що два дні працювала гуглом. Про стільки надзвичайних тем дебатували: освітній ценз на виборах, моральні вчинки і навіть робокатолицтво. Дебатна школа – це осередок ерудованихлюдей.  Але головне, чому можна навчитися на дебатах – це аргументовано відстоювати іноді протилежну тобі думку. Тільки тоді бажання вчергове перемогти змушує тебе ставати максимально толерантним, – розповідає учасниця дебатної школи  Дарія Леськів.

В організації дебатної школи також допомогли студенти Гуманітарного факультету та ГО Братство спудеїв, а саме у волонтерській діяльності.

Другого дня дебатної школи учасники застосовували набуті знання для вироблення дебатних навичок. Відбувалося кілька дебатних турів. І лише декілька команд змогли дійти до фіналу.

Щодо студентів, то я дуже задоволений вашою мотивацією та прагненням розвиватися, бо саме воно є ключовим чинником розвитку на початку дебатного шляху. Але важливо не втратити його, для цього треба залучати людей на засідання, витягати їх на турніри і загалом робити так, щоб дебати приносили їм певну цінність. Атмосфера була дуже дружняй тепла, перебувати на школі було надзвичайно приємно. Зі студентами було гарно працювати, бо включалися в роботу на тренінгах і намагалися працювати на раундах. Загалом рівень такий же, як і в будь-яких новачків у будь-якій частині країни, які мені траплялися. Але перспективи хороші, – говорить тренер та суддя школи Борис Пікалов.

Переможницею Дебатної школи стала Марія Очеретяна. Топ-спікерками  стали ДіанаЧмут та Анна Москвич.

Нагадаємо, дебатна школа проходить в Острозькій академії вже в четверте.

Підготував Войцеховський Віталій

Фото Ostroh.info