Деканат

Фото_факультет_2

Лебедюк В.М.
Декан факультету: Лебедюк Віталій Миколайович, кандидат наук з державного управління, доцент
Контактна інформація:
тел.: (03654) 2-29-49
e-mail:vitalii.lebediuk@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок — п’ятниця: 14.00-17.00
Веб-сторінка факультету: pim.oa.edu.ua

 

 

 

Маслова Ю.П.Заступник декана з навчально-виховної роботи: Маслова Юлія Петрівна, доцент,кандидат філологічних наук
Контактна інформація: cтаромонастирський корпус
тел.:  2-29-49
e-mail: dekanat.pim@oa.edu.ua
Офісні години: Пн.-Пт. 9.00-18.00, обідня перерва 13.00-14.00

 

 

 

 

фото-матласевичЗаступник декана з наукової роботи: Матласевич Оксана Володимирівна, доц., канд. психол. наук
Контактна інформація: cтаромонастирський корпус
Офісні години: Пн.-Пт. 9.00-18.00, обідня перерва 13.00-14.00

 

 

 

 

 

Миненко ОксанаСтарший лаборант: Миненко Оксана Василівна

Факультет створено наказом ректора НаУОА від 8 квітня 2005 р.

Здійснюється підготовка освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» та «магістр» за спеціальностями: «Політологія», “Психологія”,”Документознавство та інформаційна діяльність”.

14 травня 2013 року, підписано угоду про співпрацю між Варшавським університетом та Острозькою академією, за результатами якої започатковано спільну магістерську програму «Східні студії» з видачею подвійних дипломів магістра політології Острозької академії та Варшавського університету.

З 2014 р. кафедра політології спільно з Державною професійною вищою школою імені Шимона Шимоновіца (м. Замосць, Республіка Польща) розпочали також спільну бакалаврську програму з видачею подвійних дипломів бакалавра політології.

З 2012 р. кафедра документознавства та інформаційної діяльності пропонує студентам спеціалізації:«інформаційно-аналітичний супровід державного управління» та «управління прикладними соціально-комунікаційними технологіями»; кафедра психології: «вікова та педагогічна психологія», «клінічна психологія».

Після здобуття ступеня бакалавра студенти, які виявляють здібності до наукової роботи, мають можливість продовжити навчання на магістерських програмах з усіх спеціальностей факультету, а саме:

8.02010501 «Документознавство та інформаційна діяльність»

магістр документознавства та інформаційної діяльності

8.03010401 «Політологія»

магістр політології, політолог, викладач соціально-гуманітарних дисциплін, політичний аналітик

8.03010201 «Психологія»

магістр психології, психолог, викладач

Кращі випускники-психологи можуть вступати до аспірантури з вікової та педагогічної психології, що функціонує при кафедрі.

При факультеті також активно функціонують такі науково-дослідні організації викладачів як: «Інститут соціальних досліджень», «Центр політичних досліджень»; «Лабораторія досліджень соціально-комунікативних процесів».З 2012 р. розпочав діяльність «Інститут стратегій демократичного розвитку», Інститут практичної психології та психотерапії.

На спеціальностях факультету щорічно публікуються збірники наукових праць та проходять наукові конференції.

З метою наближення теоретичного навчання до потреб практики, на кожній спеціальності факультету створено наукові структури, в межах яких студенти набувають практичних вмінь та навичок («Майстерня практичного психолога», «Школа політичної аналітики «Поліс», «Науковий гурток з вивчення сучасних інформаційних процесів «ДІД» та ін.). Кращі студенти мають можливість публікувати свої наукові доробки у щорічному збірнику студентських наукових праць.

Одним із пріоритетів у навчальній діяльності факультету є максимальний практичний ухил у підготовці фахівців. На це спрямована як діяльність наукових гуртків і лабораторій, так і концепція проходження студентами практик у престижних аналітичних центрах, психологічних клініках, PR та рекламних агенціях, засобах масової інформації, органах державної влади та місцевого самоврядування. Ряд студентів факультету проходили виробничу практику також за кордоном.

Особливою гордістю факультету є наукові та освітні здобутки студентів, які щорічно перемагають та стають призерами Всеукраїнських олімпіад та конкурсів наукових робіт, конкурсу Фонду В. Пінчука «Завтра.UA», отримують іменні стипендії Президента України, голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, голови Рівненської обласної державної адміністрації тощо.

На факультеті діє ресурсний центр навчальної, методичної, наукової літератури, фахової періодики, бібліотека якого комплектується дарчими примірниками викладачів та студентів. У ресурсному центрі є можливість для перегляду фільмів із тематики курсів спеціальності. При кафедрі політології діє методичний кабінет. При кафедрі документознавства та інформаційної діяльності створена віртуальна наукова бібліотека, у якій є необхідна література та джерела зі спеціальності. При кафедрі психолого-педагогічних дисциплін обладнано тренінговий клас та майстерню практичного психолога.

Студенти факультету є одними з організаторів та найактивніших членів «Острозького клубу вільного інтелектуального спілкування молоді». Його діяльність проходить під патронатом головного редакторавсеукраїнської газети «День» Лариси Івшиної.

Вже традиційним стало проведення на факультеті таких освітньо-розважальних акцій як фестиваль реклами, конкурс ораторського мистецтва, брейн-ринг, «день молодого психолога», благодійної акції «Подаруй усмішку дітям» тощо.

Щорічно навесні проходить комплекс наукових, освітніх, культурно-розважальних заходів в рамках святкування «Тижня факультету». Неабиякий інтерес в університеті викликають показові виступи «Театру психодрами» та студентсько-викладацького театру, що діють на факультеті.

Однією з «родзинок» факультету є активна участь та численні перемоги студентів в університетських змаганнях з таких видів спорту, як футбол, настільний теніс, волейбол, шахи тощо, а також щорічній універсіаді. Пропаганда здорового способу життя та національно-патріотична просвіта є одними з пріоритетних напрямків виховного процесу.

Активну допомогу деканату та кафедрам щодо організації навчально-виховного процесу надає орган студентського самоврядування «Студентська рада факультету». Рада об’єднує найактивніших студентів кожної групи факультету, провадить діяльність у всіх напрямках, які стосуються життя та побуту студентів під час навчання.

Сьогодні факультет активно співпрацює з багатьма університетами України, зокрема з кафедрами психології Рівненського державного гуманітарного університету, Волинського державного університету ім. Лесі Українки, Національного Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника, кафедрою соціальної роботи Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Кафедра політології налагодила співпрацю з кафедрою політології Волинського Національного університету ім. Лесі Українки, Львівського національного університету ім. І. Я. Франка, Інститутом соціальних наук Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, соціологічним факультетом Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Національним університетом «Києво-Могилянська академія», Академією управління при Президентові України (Львівська філія), Донецьким національним університетом та ін.

Викладачі усіх спеціальностей проходять навчальні та наукові стажування за кордоном (США, Польща, Англія, Німеччина, Росія).

Вже стало традицією проведення спільних польсько-українських круглих столів (на спеціальностях «Політологія» та «Психологія») з Люблінським католицьким університетом та Державною вищою професійною школою (м. Замосць, Польща). Укладено договір про співпрацю факультету з польським товариством педагогів та аніматорів «Клянза». Значна кількість студентів щорічно бере участь у міжніродних обмінних програмах (Польща, Канада).